Miasto Bielsk Podlaski ogłosiło nabór kandydatów na członków Miejskiej Rady Seniorów. Termin zgłaszania upływa 10 maja bieżącego roku.

Rada będzie społecznym podmiotem, funkcjonującym w charakterze konsultacyjnym bielskiej rady miasta, burmistrza, a także doradczym i inicjatywnym. Kandydatem może zostać każdy z mieszkańców Bielska Podlaskiego mający ukończone 60 lat, pod warunkiem, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności i nie ma wydanego prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego utratę prawa wybieralności.

Komu przysługuje prawo zgłaszania? Gdzie znaleźć formularze?

Prawo zgłaszania konkretnego kandydata na członka Miejskiej Rady Seniorów przysługuje grupie co najmniej trzydziestu osób starszych, które ukończyły 60 rok życia zamieszkującym na terenie Bielska Podlaskiego oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz osób starszych działających w mieście.

Wszelkie niezbędne formularze można znaleźć za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej w sekcji Miejska Rada Seniorów, a następnie w zakładce „Ogłoszenia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj